sobota, 14 kwietnia 2018

"Zapytaj astronautę"


 Jestem ciekawa jakie pytania byście zadali człowiekowi który był w kosmosie. Człowiekowi który doświadczył czegoś czego na co dzień, normalnie nie doświadczamy. Podzielcie się tymi pytaniami ze mną:) A czy kiedyś, może w dzieciństwie marzyliście może by polecieć na Marsa? Albo by stanąć na księżycu?    Lubicie książki które w ciekawy sposób uczą? autor: Tim Peake
tytuł: "Zapytaj Astronatę"
Wydawnictwo Kobiece


Czy kiedykolwiek  marzyliście o podróży w kosmos? Czy jesteście ciekawi jak przebiega podróż, jak z kosmosu widać ziemię, co się je i jak się śpi na stacji kosmicznej ? Czy  ciekawi was jak to jest z internetem  w przestrzeni kosmicznej? A może chcecie wiedzieć  coś na temat spaceru w kosmosie i o niebezpieczeństwach czyhających na astronautów ?  Jeśli tak to zachęcam do sięgnięcia po książkę wydana rzez Wydawnictwo Kobiece , „Zapytaj astronautę”  w której Tim Peake odpowiada na wiele różnych poważnych i mniej poważnych pytań.  Tim to brytyjski oficer lotnictwa i astronauta  który w 2016 roku ukończył 186-dniową misję Principia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.   Książka wydana pięknie, z  kosmiczną okładką. W środku poza tekstem znajduje się wiele rysunków oraz zdjęcia które pomagają zrozumieć pewne sprawy.  Dostajemy ponad 150 odpowiedzi na pytania oraz wyjaśnienia różnych ciekawostek  które rozjaśnią nam w głowie. Mimo tematyki teksty są przejrzyste i łatwo przyswajalne, nie ma tam bardzo trudnych terminów których wyjaśnienia trzeba by szukać w encyklopediach.  


„Ważne, aby nigdy nie przestać stawiać pytań. 
 Ciekawość ma własną rację istnienia” 
A. Einstein

To motto znajdziemy na początku książki i z każdą przeczytaną stroną utwierdzamy się w przekonaniu jak bardzo jest prawdziwe.  Myślę, że ta książka to ciekawa pozycja nie tylko dla pasjonatów kosmosu. Ja przeczytałam ją w jeden dzień mimo iż w latach szkolnych miałam awersję do nauk ścisłych w tym do fizyki która także tu się w pewien sposób znalazła.  Idealny prezent dla każdego małego i większego odkrywcy świata.  Dla osób lubiących pogłębiać swoją wiedzę, lubiących poszerzać horyzonty.  Dla mnie  to 10/10 w takich pozycjach.  Warto sięgnąć po tę książkę i gdy ma się lat 7 i 70. Szczerze polecam.

2 komentarze:

  1. Wspaniałe zdjęcia :D kosmos mnie przeraża więc książka raczej nie dla mnie :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Monika Stanisławska

    Książa raczej nie dla mnie. Natomiast kostium przepiękny.

    OdpowiedzUsuń